HABERLER

BİRLİKTEN SES YOK!

BİRLİKTEN SES YOK!


Bugünkü Süper Lig Kulüpler Birliği’nin Galatasaray’ı dışında tutarak 17 takımın ortak kararı olduğunu iddia etmesiyle yayınladığı “sözde” bildirinin üzerine son zamanlarda Galatasaray’ımıza yaşatılan art niyetli olduğunu düşündüğümüz süreci aratmayacak bir şaibenin düştüğünü görmekteyiz.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in bireysel çabaları ve Kulüp Başkanları ile yaptığı bir dizi bire bir görüşmeleri neticesinde “sözde” bildirinin kulüplerin ortak kararıyla alındığı konusunda ciddi şüpheler oluşmuş ve tespitler yapılmış bulunmaktadır.

Söz konusu 17 kulübün 8‘inin bildiriyi sosyal medya hesaplarından sahiplenmesi, geri kalan kulüplerin bildiriden haberlerinin olmaması, Başkanları yahut sözcülerinin bildiriden haberleri olmadıklarını belirten açıklamaları ve bildirinin yine ülkemiz için önem arz eden bir Şampiyonlar Ligi maçı öncesinde ıslak imzasız bir şekilde yayınlanması, bu “sözde” bildirinin iyi niyeti konusunda ciddi şüpheler uyandırmıştır.

Art niyet ve planlı bir sürecin aşikar bir parçası olduğunu düşündüğümüz bu bildiriyi; Kim veya kimler imzalamıştır? Islak imzası olmayan dolayısıyla resmi bir belge niteliği taşımayan bu sözde bildiri neden Kulüpler Birliği’nin doğal bir üyesi olan Galatasaray’ın Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in görüşü alınmadan Şampiyonlar Ligi maçımız öncesi acele bir şekilde yayınlanmıştır? Bu sorular cevaplarını beklemektedir.

Yayınladığı bu bildiri ile varlık sebebini tekrardan tartışmalı hale getiren ve bu bildiri ile kimlere hizmet ettiğini sorgulamamıza neden olan Süper Lig Kulüpler Birliği’nden ayrılma seçeneğini kulübümüzün Başkanı Sayın Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu’nun değerlendireceğinden ve söz konusu bu birliğe karşı alınacak aksiyonlar konusunda en doğru kararı vereceğinden şüphe etmeksizin, ayrılma kararı dahil alınacak her türlü karşıt aksiyonu destekleyeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.


1905 GALATASARAYLI YÖNETİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Paylaş