HABERLER

Gelenekselleşen 1905 GSYİAD iftar yemeğimizi gerçekleştirdik.

17 Mayıs 2019 UEFA Kupası zaferinin 19. yıldönümünde üyelerimizin katılımıyla gelenekselleşen GSYİAD iftar yemeği organizasyonumuzu Radisson Blu Hotel Vadistanbul’da gerçekleştirdik.

Üyelerimizin geniş katılım gösterdiği organizasyonda kulübümüzün önemli isimleri de bizleri yalnız bırakmadı. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Recevik, Ömer Cansever ve Okan Böke ile Divan Kurulu Başkanımız Eşref Hamamcıoğlu da yer aldı.

Teknik direktörümüz Fatih Terim , yardımcı antrenör Levent Şahin, futbol takımı doktorumuz Yener İnce, Galatasaray Futbol Akademisi Koordinatörü Ali Yavaş,
U21 Takımımızın teknik direktörü Ceyhun Müderrisoğlu, Necati Ateş, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Müge Erdem, sponsoru olduğumuz Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı başantrenörü Sedat İncesu ve takım oyuncularımız da organizasyonumuza katılım gösterdi.

Futbol takımımızın finalde Akhisarspor’u yenerek kazandığı Ziraat Türkiye Kupası organizasyonumuzda sergilendi ve davetlilerden yoğun bir ilgi gördü.

İftar organizasyonunda ilk olarak GSYİAD Başkanımız İbrahim Hatipoğlu kürsüye gelerek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. İbrahim Hatipoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Başkanım, Galatasaray’ın sayın Başkanları, değerli Galatasaraylılar hepinizi derneğim adına saygıyla selamlıyor, davetimize katıldığınız için çok teşekkür ediyorum.
Mübarek Ramazan ayının bu güzel İstanbul akşamında iftarda birlikte olmak, Galatasaray ailesinin fertleriyle bir arada olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Galatasaray kenetlendiği zaman çok büyük başarılara imza atmış bir camia. Geçmişte bunun çok örneklerini görmüştük. Bu yıl da bunu yakından şahit olarak yaşıyoruz. Mütevazi bütçelerle kurmuş olduğumuz voleybol, basketbol gibi branşlardaki sporcularımızın mücadelelerini takdirle izliyor, onları alkışlıyoruz.
Bu yıl var olan teknolojiyle yok edilen adalete rağmen Futbol Takımımız, çarşamba günü 18. Türkiye Kupasını kaldırdı. Allah’ın izniyle iki gün sonra 22. Şampiyonluğumuzu da kutlayacağız. Pazar günü hep birlikte yine mayıslar bizimdir diyeceğiz. Mayıslar bizimdir çünkü mayıs ayı denince 12 Mayıs 2012’de Kadıköy’ün karanlık gecesinde bir yıldız gibi parlayan şampiyonluğumuzu hatırlıyoruz. 14 Mayıs 2006’de dünyanın en uzun 16 dakikasından sonra kaldırdığımız şampiyonluğumuzu hatırlıyoruz. Mayıslar bizimdir deyince 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı milli mücadelemizi başlattığı günde kaldırdığımız 21. şampiyonluk kupasını hatırlıyoruz. Yine mayıslar bizimdir diyoruz çünkü hiç unutmadığımız 17 Mayıs tarihinde kaldırdığımız UEFA Kupasını hatırlıyoruz.
Değerli Galatasaraylılar bugün 17 Mayıs, Türk futbol tarihinin en büyük zaferinin 19. yıldönümü. Bu zaferi bize yaşatan başta kulübümüzün yaşayan efsanesi Sayın Fatih Terim’e, Başkanlarımıza, yöneticilerimize, sporcularımıza ve tabii ki cefakar taraftarlarımıza şükran borçluyuz.’‘

Onlar bizi yıllardır başımız dik yürütüyor. Allah hepsinden razı olsun. Bu başarılarımızı devamı için mali alanda da başarılı olmak zorundayız. Bu yıl kulübümüz sadece sportif alanda değil mali alanda da önemli başarılara imza attı. Uzun yıllar sonra ilk defa kar eden bir Sportif A.Ş. var. Bunun mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu mali tablonun devamı Galatasaray için çok önemli. Başarıların sürdürülebilir kılınması için mali zaferlerin, mali bağımsızlığın kazanılması çok önemli. Bu anlamda tüm Galatasaraylıların önünde önemli bir fırsat var. Kulübümüze ait Riva ve Florya arazilerimizi Emlak Konut ile birlikte bir projeyle geliştiriyoruz. Bu projeden elde edilecek gelirler kulübümüze önümüzdeki 5 yılda ciddi katkılar sağlayacak. Bu anlamda bugün bizimle birlikte olan değerli Galatasaraylılardan oluşan Yılmaz İnşaat’ın ‘Düşler Vadisi’ projesi bize önemli bir fırsat sunuyor. Bu projenin başarılı olması, bu projeden gelecek gelirlerle kulübümüzün başarılı olması demek. Riva bizim evimiz. Tüm Galatasaraylıları Riva’da komşu olmaya davet ediyor, kulübümüze kendimiz de kazanarak bir şeyler kazandırmaya davet ediyorum. Çok teşekkürler.”
Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz Riva’daki Düşler vadisi projesi ile ilgili bilgilendirici bir konuşma gerçekleştirdi.

Daha sonra kürsüye gelerek konuşma yapan Galatasaray Spor Kulübü Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz şunları söyledi:

“Değerli Galatasaraylılar, herhangi bir konuşma yapacağımı bilmiyordum. Herhangi bir hazır metin olmadığından dolayı kıracağım potlar için şimdiden özür dilerim. Bizi bir araya getiren, bizi bir arada tutan bu ruhun, bu ortak paylaşım kavramının hiç yitmemesini diliyorum. UEFA Kupamızın yıldönümünde, ki birçoğumuz orada Kopenhag’taydık, sevgili hocamızı ve şampiyonlukta emeği geçen birçok arkadaşımızı aramızda görüyorum. Şu unutulmasın, Galatasaray her şeyi sahada elde etmiştir, sahada ölümüne mücadele etmiştir. Olumsuz anlamda saha dışı olan her şey bizden uzak olsun. Başka bir dileğimiz yok. Biz hak edilmiş başarıları istiyoruz. Bundan 44-45 saat sonra İnşallah taçlandırılmış şanlı yürüyüşümüzün bir nişanesi olan 22. şampiyonluğumuza ulaşmayı diliyoruz. Ve o gün ne kutlu bir gündür ki Cumhuriyetimizin banisi gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak bağımsızlık ateşini yaktığı gündür ve o günün 100. Yılıdır. Ben Atamızın da yaktığı bu ateşten esinlenerek Galatasaray ateşinin sonsuza kadar yanmasını diliyorum ve saygılar diliyorum.’‘


Derneğimize yeni üye olanların üyelik beratları Başkan Mustafa Cengiz tarafından kendilerine takdim edildi.

Bizleri bu güzel ve anlamlı gecede yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

 

Paylaş